Native Instruments prezentuje Traktor DJ Cable

Traktor Dj CableTak zwane „Splittery” to obecnie najprostsza i bez wątpienia najtańsza droga do rozpoczęcia swojej przygody z miksowaniem muzyki. Rozdzielają one sygnał stereo na dwa kanały mono. Jeden z nich możemy więc wykorzystać jako kanał główny, a drugi jako odsłuch, dzięki czemu nie trzeba nawet inwestować w odpowiedni interface audio. Oczywiście rozwiązanie takie sprawia, że po pierwsze ograniczymy się do dźwięku monofonicznego, a po drugie musimy korzystać z karty dźwiękowej wbudowanej w nasz laptop/tablet/cokolwiek które dość często pozostawiają wiele do życzenia.

Właśnie takiego rodzaju kabel pojawił się ostatnio w ofercie firmy Native Instruments. Pytanie brzmi więc: czy splitter sygnowany logo Traktora naprawdę różni się czymś od niemarkowego odpowiednika jaki znaleźć można w większości sklepów RTV AGD? Oczywiście! Jest wykonany z lepszej jakości elementów i ma wspomniane wcześniej logo Traktora, a co za tym idzie jest kilkukrotnie droższy. Niestety, ani odpowiednia nazwa, ani znana marka, ani nawet reklama nie sprawią, że nowy produkt Native Instruments stanie się czymś więcej niż prostym kablem.

Jeśli więc potrzebujecie czegoś podobnego, a nie zależy wam na tym, żeby kabel posiadał logo Traktor, to polecam jednak rozejrzeć się po wspomnianych wcześniej sklepach. Jeśli jednak z jakichś powodów musicie mieć kabel właśnie od NI, możecie nabyć go na ich oficjalnej stronie internetowej za „jedyne” 19,99 euro.