Traktor DJ 2 – darmowa aplikacja DJ-ska od Native Instruments

Gdy firma Native Instruments zapowiedziała oficjalnie nową wersję aplikacji Traktor DJ, wszystko wskazywało na to, że podobnie jak jej poprzedniczka będzie to aplikacja płatna (choć oczywiście znacznie tańsza od Traktor Pro). Teraz, gdy program ten doczekał się wreszcie swojej premiery, okazało się, że jest on dostępny za darmo na wszystkich platformach.

Traktor DJ 2 to znacznie uproszczona i okrojona wersja aplikacji Traktor Pro 3, dostępna zarówno na komputerach z systemem Windows lub macOS jak i tabletach firmy Apple. Oferuje ona użytkownikom dwa wirtualne odtwarzacze, mikser, zestaw wbudowanych efektów oraz bibliotekę pozwalającą wybierać zarówno z utworów zapisanych w pamięci naszego urządzenia jak i znajdujących się w katalogu usługi streamingowej SOUNDCLOUD GO+ (niestety, jak na razie niedostępnej w Polsce). Traktor DJ 2 może współpracować też z kontrolerami Kontrol S2 MK3 i Kontrol Z1 oraz interfejsem audio Traktor Audio 2.

Aplikacja Traktor DJ 2 w wersji dla Windows i macOS jest dostępna do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy Native Instruments. Wersję dla iPada można zaś znaleźć w sklepie App Store.