Native Instruments pokazało wczoraj pierwszy film zapowiadający ich najnowsze dzieło. Jak to zwykle bywa w przypadku tak zwanych „teaser’ów” film nie podaje żadnych konkretów, pozwalając widzom pobawić się w detektywów próbujących rozwiązać zagadkę: Jakie funkcje będzie miało to urządzenie ? Jedyną pewną rzeczą jest na razie to, że będzie to połączenie dwukanałowego miksera i kontrolera MIDI dedykowanego oprogramowaniu Traktor tej samej firmy. Co dalej ? Najpierw obejrzyjmy film…
Teraz pora na wspomnianą wcześniej prace detektywistyczną. Native Instruments zapowiada, że będzie to „2+2 Control Mixer”. Na filmiku widać podpięte pod niego gramofon i cd-player, więc można się domyśleć że pierwsze 2 odpowiada za tradycyjne dla mikserów Phono/Line. Ponieważ na talerzu gramofonu leży sobie płyta z kodem czasowym można się domyślać, że mikser ten będzie posiadał wbudowany interface dla systemów DVS. W 1:11 wyraźnie widać nad miernikami wysterowania literki A C D B oraz przycisk shift. Oznacza to, że druga 2 w „2+2 Control Mixer” odpowiada za wirtualne decki C i D programu traktor. Szczerze mówiąc nie wydaje się to zbyt wygodnym rozwiązaniem, ale z pewnością ma dobry wpływ na kompaktowość i przyszłą cenę całego miksera. W 6 sekundzie nagrania widzimy gałki poszczególnych kanałów miksera. Jest ich pięć, przez co większość internautów obstawia oddzielne filtry dla każdego kanału. Pomiędzy nimi znajdują się trzy pokrętła. Pierwsze dwa odpowiadają pewnie za odsłuch (w 17 sekundzie widać wyraźnie symbol słuchawek nad jednym z nich). Trzecie pokrętło prawdopodobnie odpowiadać będzie za obsługę biblioteki programu traktor. Na koniec oczywistość. Po bokach wyraźnie widać pokrętła do obsługi efektów programu Traktor oraz kolorowe przyciski od Hot Cue. Wspomniany przycisk shift wskazuje jednak na to, że będą one miały również inne zastosowanie.
Podsumowując, na pewno warto czekać na kolejne informacje na temat nowego produktu firmy Native Instruments. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że największą uwagę powinni zwrócić na niego współcześni turntabliści, gdyż może on całkiem zmienić sposób w jaki buduje się dziś rutyny na DVS. Jeśli zauważyliście na tym filmiku jakieś szczegóły które pominąłem, zapraszam do komentowania.