Tracktion Waveform 9 już dostępny

Rok temu firma Tracktion Corporation postanowiła gruntownie odświeżyć swój DAW, zmieniając jego nazwę na Tracktion Waveform i prezentując zupełnie nowy interfejs użytkownika. Teraz aplikacja ta doczekała się kolejnej edycji, oznaczonej numerem 9.

Dziewiąta odsłona programu wprowadza m.in. nowy wirtualny sampler, posiadający kilka ciekawych, nietypowych funkcji, jak chociażby możliwość „przechwytywania” dźwięków z innych aplikacji uruchomionych na tym samym komputerze, w tym przeglądarek internetowych. Dodano w niej też Chord Track, proste narzędzie do szybkiego „szkicowania” sekwencji akordów, oraz sześć nowych narzędzi służących do modulowania parametrów wirtualnych instrumentów i efektów. Ciekawie prezentuje się też funkcja Faceplates, pozwalająca użytkownikowi samodzielnie zaprojektować alternatywny interfejs graficzny dowolnej wtyczki, rozmieszczając w nim wirtualne pokrętła i przyciski wedle własnego uznania.

Program Tracktion Waveform 9 dostępny jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Tracktion Corporation. Wersja podstawowa kosztuje $109, natomiast ceny upgrade’ów dla posiadaczy starszych edycji zaczynają się od $59. Przed podjęciem decyzji o zakupie można też skorzystać z 30-dniowej darmowej wersji demonstracyjnej.