Tracktion Waveform 10 już dostępny

Firma Tracktion Corporation zaprezentowała dziś oficjalnie nową wersję swojego programu typu DAW, noszącą nazwę Tracktion Waveform 10.

Najważniejszą zmianą w nowej wersji programu Tracktion Waveform jest znacznie powiększona w stosunku do poprzednich edycji biblioteka pokładowych instrumentów i efektów. Dziesiąta edycja przynosi ze sobą ponad sześćdziesiąt nowych narzędzi, w tym m.in. nową wersję samplera Multi Sampler, narzędzie do korekcji intonacji Auto-Tune Access, nowy wirtualny syntezator Substractive oraz kolekcję prostych efektów Artisan Collection. Pozostałe zmiany wprowadzone w Tracktion Waveform 10 to głównie niewielkie usprawnienia w działaniu poszczególnych wbudowanych narzędzi. Znajdziemy tu m.in. nowy panel akcji (z możliwością tworzenia listy najczęściej używanych funkcji w celu łatwiejszego dostępu do nich), nowe opcje związane z obsługą grup ścieżek oraz usprawnione edytory MIDI i audio (wprowadzające m.in. możliwość edytowania ścieżek w oddzielnych oknach). Poprawiono też stabilność aplikacji oraz dodano nowy system automatycznego zapisywania projektów, mający zapobiec utratom postępów w pracy w przypadku nieoczekiwanej awarii wtyczki lub programu.

Program Tracktion Waveform 10 dostępny jest do kupienia na oficjalnej stronie firmy Tracktion Software. Jest on dostępny w trzech wersjach, różniących się liczbą i rodzajem dołączonych dodatkowych instrumentów i efektów, kosztujących odpowiednio 119, 259 i 499 USD. Ceny upgrade’u ze starszych edycji zaczynają się od 69 USD.