Tracktion T6 od teraz dostępne za darmo

Firma Tracktion Corporation zdążyła już przyzwyczaić nas do tego, że jakiś czas po publikacji nowego programu z serii Tracktion jedna z jego starszych wersji zostaje udostępniona za darmo. Teraz, kilka miesięcy po premierze Tracktion Waveform, taki los spotkał Tracktion T6.

W odróżnieniu od większości darmowych programów typu DAW dostępnych obecnie na rynku, T6 nie narzuca nam żadnych ograniczeń odnośnie liczby ścieżek czy dostępu do zewnętrznych wtyczek. Nie znajdziemy tu też ukrytych mikropłatności czy reklam. Darmowa wersja Tracktion T6 oferuje dokładnie taką samą funkcjonalność jaką oferowała płatna edycja wydana w 2015 roku. Znajdziemy tu więc między innymi edytor audio (z funkcją timestretch, pozwalającą na przyśpieszanie i spowalnianie ścieżek bez wpływu na wysokość dźwięku), sekwencer MIDI, w pełni funkcjonalny mikser, funkcję automatyzacji parametrów oraz możliwość pracy z wtyczkami VST/AU. Na wyposażeniu programu znalazła się też oczywiście kolekcja pokładowych instrumentów, efektów i sampli.

Program Tracktion T6 dostępny jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony producenta. Aplikacja dostępna jest w wersjach dla systemów Windows (od 7 wzwyż), MacOS (od 10.7.5 wzwyż) i Linux (zalecane Ubuntu 12.04).

  • marek ciesielski

    Super ,obecnie mam wersje T5 Free.Trzeba od nowa instalowac ,czy wystarczy zrobic update do T6?

    • Aske

      Nie jestem pewien, ale chyba trzeba zainstalować od nowa. Wersja T5 zniknęła już z oficjalnej strony firmy, więc nawet nie mam jak tego sprawdzić 🙁