Wirtualny TR-909 dostępny w Roland Cloud

W ubiegłym miesiącu firma Roland udostępniła osobom korzystającym z Roland Cloud wirtualną wersję kultowego automatu perkusyjnego TR-808. Teraz dołączyła do niej kolejna wtyczka, tym razem bazująca na modelu TR-909.

Oryginalny TR-909 łączył w sobie układy analogowe (odpowiedzialne za syntezę brzmień stopy, werbla, tomów, hihatu i „klaśnięć”) z, jak określiła to sama firma Roland, prymitywną technologią cyfrową (brzmienia talerzy crash i ride oparte na samplach). Jego wirtualne wcielenie stara się możliwie wiernie odtworzyć brzmienie i zachowanie pierwowzoru, wliczając w to również wszystkie niedoskonałości. Interfejs wtyczki naśladuje górny panel oryginalnego automatu perkusyjnego, jednak dodaje też opcjonalny tryb rozszerzony, w którym znajdziemy opcje niedostępne w prawdziwym TR-909 (m.in. bardziej rozbudowany sekwencer z opcją jednoczesnej edycji wielu ścieżek).

Wtyczka TR-909 dostępna jest w ramach usługi Roland Cloud, kosztującej obecnie 19,95 dolarów miesięcznie. Nowi użytkownicy mogą skorzystać wcześniej z 30 dniowego okresu testowego. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Roland. Wtyczka dostępna jest w formatach VST i AU.