Expressive E prezentuje Touché SE – tańszą wersję swojego pomysłowego kontrolera

Pod koniec ubiegłego roku firma Expressive E wprowadziła na rynek nietuzinkowy kontroler Touché. Teraz zaprezentowała ona jego nową, nieco uproszczoną ale za to znacznie tańszą edycję, noszącą nazwę Touché SE.

Głównym elementem kontrolera Touché SE jest ruchomy panel, reagujący nawet na najdelikatniejszy nacisk i ruch, a następnie wysyłający na ich podstawie odpowiednie komunikaty MIDI. Urządzenie to najlepiej sprawdza się jako dodatek do klawiatury sterującej bądź kontrolera wyposażonego w pady, pozwalając w naturalny i intuicyjny sposób sterować różnymi parametrami brzmienia wirtualnych instrumentów.

Wersja SE różni się od standardowej przede wszystkim brakiem złączy MIDI i CV, przez co nie można jej wykorzystać do bezpośredniego sterowania sprzętowymi syntezatorami. Zmienił się też materiał z którego wykonano ruchomy panel. W zwykłym Touché był on zrobiony z drewna, natomiast w wersji SE użyto poliwęglanu. Zmiany te przyczyniły się jednak do sporej obniżki ceny, która wynosi 229 euro – o 170 euro taniej od modelu standardowego.

Kontrolery Touché i Touché SE dostępne są do nabycia na oficjalnej stronie firmy Expressive E, gdzie znajdziecie również więcej informacji na ich temat.