Touch Board jako kontroler MIDI

Touch BoardTouch Board to projekt, który narobił dość sporo zamieszania pod koniec zeszłego roku, zbierając w serwisie Kickstarter kwotę niemal dziesięciokrotnie przewyższającą próg ustalony przez jego twórców. Jest to platforma dla systemów wbudowanych, wzorowana na popularnym Arduino (zgodna z większością „shieldów”), stworzona z myślą o projektach wykorzystujących przewodnictwo elektryczne. Wśród przykładowych zastosowań wymienionych przez autorów tego urządzenia znajdują się również proste elektroniczne instrumenty muzyczne oraz kontrolery MIDI.

Platforma Touch Board wyposażona została bowiem w (bardzo uproszczony) interface Audio/MIDI dzięki czemu wykonanie prostego kontrolera ogranicza się właściwie do wgrania odpowiedniego oprogramowania i podłączenia kablami elementów które posłużą nam za przewodniki (np. gwoździe, folia aluminiowa lub specjalna farba). Co więcej, możliwość pracy na baterii oraz odtwarzania próbek i brzmień zapisanych na karcie MicroSD czyni z Touch Board świetną podstawę do tworzenia prostych, samodzielnych instrumentów elektronicznych.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie Touch Board trafi do masowej sprzedaży ani ile będzie kosztował pojedynczy egzemplarz (w trakcie zbiórki funduszy można było go nabyć już od 35 GPB). Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter.