TORAIZ SP-16 – Sampler/Sekwencer od firmy Pioneer DJ

TORAIZ SP 16Plotki o tym, że podczas tegorocznych targów Musikmesse firma Pioneer DJ zaprezentuje urządzenie będące wynikiem współpracy z legendarnym twórcą syntezatorów Davem Sithem, pojawiły się w sieci kilka dni temu, jednak wiele osób potraktowało je jako kolejny primaaprilisowy żart. Tymczasem okazało się, że taki produkt rzeczywiście powstał. Co więcej, prezentuje się on naprawdę ciekawie.

Toraiz SP-16, bo taką nazwę nosi wspomniane urządzenie, to sekwencer krokowy z wbudowanym samplerem, wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy, 16 dużych, czułych na siłę uderzenia padów z kolorowym podświetleniem, 8 GB wbudowanej pamięci (z możliwością rozszerzenia za pomocą przenośnej pamięci USB) oraz analogowe filtry zapożyczone z kultowego syntezatora Prophet-6. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu scenicznym, zarówno podczas wszelkiej maści Live-Actów jak i setów DJ-skich. Za synchronizację ze sprzętem DJ-skim marki Pioneer odpowiadać będzie złącze Pro DJ Link, zaś do komunikacji z innymi urządzeniami i programami posłuży złącze USB, za pomocą którego Toraiz SP-16 będzie mógł wysyłać i odbierać komunikaty MIDI, oraz standardowe pięciopinowe złącza MIDI In/Out. Na tylnym panelu urządzenia znajdziemy też osiem wyjść audio, dwa wejścia oraz złącze słuchawkowe.

Toraiz SP-16 trafi do sprzedaży latem bieżącego roku. Oficjalna cena nie jest jeszcze znana, jednak przewiduje się, że wyniesie ona około $1500. Urządzenie sprzedawane będzie w zestawie z pakietem 2GB sampli od firmy Loopmasters.