SONiVOX prezentuje Tony Coleman Drums

Tony ColemanTony Coleman to amerykański perkusista, który w swojej wieloletniej karierze miał okazję dzielić scenę z takimi legendami bluesa jak B.B King i Buddy Guy. Jakiś czas temu został on uhonorowany tytułem najlepszego bluesowego perkusisty przez magazyn DRUM!. Teraz jego styl gry i brzmienie posłużyły firmie SONiVOX za bazę do stworzenia nowego wirtualnego instrumentu.

Tony Coleman Drums to pakiet w którego skład wchodzi łącznie 20 GB sampli obejmujących wiele różnych elementów zestawu perkusyjnego, poziomów głośności i sposobów artykulacji. Wszystkie próbki zostały zarejestrowane przez Tony’ego w Ardent Studios, a twórcy wtyczki zadbali o to, by nadać im charakterystyczne brzmienie kojarzone z nagraniami bluesowych mistrzów. Oczywiście we wtyczkę wbudowano też narzędzia i efekty umożliwiające kształtowanie dźwięku, takie jak EQ, pogłos czy kompresor. Co ciekawe na liście funkcji oferowanych przez Tony Coleman Drums znajdziemy też „Inteligentną Kontrolę Rytmu”, pozwalającą na „korekcję rytmu bez poświęcania muzykalności” oraz „nowy silnik audio zapewniający niesamowity realizm brzmienia”, jednak tematy ten nie zostały rozwinięte w materiałach promocyjnych.

Wtyczka Tony Coleman Drums dostępna jest w formatach VST (32 i 64 bit) oraz AU (64 bit) i została wyceniona na $149. Można ją nabyć na oficjalnej stronie firmy SONiVOX.