Timetosser – sprzętowy efekt do cięcia dźwięku na żywo

Większość popularnych programów DJ-skich oferuje funkcję umożliwiającą pocięcie fragmentu piosenki na krótkie, równe części, a następnie manipulowanie nimi w różny sposób. Timetosser to sprzętowe narzędzie, dzięki któremu podobny efekt będą mogły uzyskać również osoby, które nie chcą wykorzystywać w swoim setupie komputera.

Działanie wspomnianego urządzenia jest w gruncie rzeczy bardzo proste. Timetosser przechowuje w swojej pamięci ostatnie kilkanaście sekund przechodzącego przez niego sygnału audio, dzieli zapamiętaną próbkę na równe fragmenty i pozwala odtwarzać je w dowolnej kolejności. Na głównym panelu urządzenia znajdziemy 16 padów, ułożonych w dwa rzędy. Górny służy do odpalania poszczególnych fragmentów, natomiast dolny pozwala m.in. ręcznie wstukać tempo (Timetosser umożliwia też synchronizację za pośrednictwem MIDI) i zmienić długość zapisywanych próbek. Poniższe nagrania prezentują w praktyce możliwości urządzenia.

Jak na razie nie wiadomo dokładnie kiedy Timetosser trafi do sprzedaży i ile wyniesie jego cena. Wiele wskazuje na to, że autorzy projektu już niedługo rozpoczną zbiórkę funduszy na jego realizację, wykorzystując w tym celu serwis Kickstarter lub Indiegogo. Więcej informacji na temat Timetosser’a znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Alter Audio.