Rusza przedsprzedaż Moog Theremini

Theremini

Theremin to bez wątpienia jeden z najbardziej interesujących elektronicznych instrumentów muzycznych, który od niemal setki lat przykuwa uwagę nie tylko ciekawym brzmieniem, które usłyszeć można zwłaszcza w filmach science-fiction z połowy minionego stulecia, ale też unikatowym, bezdotykowym sposobem obsługi. Teraz ten kultowy instrument powraca w nieco odchudzonej wersji noszącej nazwę Moog Theremini.

Wspomniane urządzenie wyposażone zostało we własny moduł brzmieniowy, efektor oraz głośnik, pozwalający wykorzystywać je jako całkowicie samodzielny instrument. Tym co najbardziej odróżnia je od pierwowzoru są jednak dodatkowe funkcje, ułatwiające dość wymagającą naukę gry na tym nietuzinkowym instrumencie. Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z Thereminem mogą więc skorzystać z funkcji dostrajania wysokości dźwięku do z góry określonej skali, co znacznie skraca czas potrzebny na opanowanie podstaw. Nieco bardziej zaawansowane osoby ucieszy natomiast wbudowany tuner, który pokaże im dokładną wysokość granych przez nie dźwięków. Moog Theremini może być oczywiście wykorzystywany również jako kontroler MIDI (poprzez złącze USB) oraz CV.

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za Theremini wynosi 319 dolarów. Zamówienia można składać na oficjalnej stronie produktu.