The Sensel Morph – kolejny pomysłowy kontroler z Kickstartera

sensel

Gdy Roger Linn zaprezentował światu wczesny prototyp kontrolera Linnstrument jednym z jego pomysłów było wyposażenie go w zestaw wymiennych nakładek, dzięki którym użytkownik mógłby samodzielnie wybrać jakie elementy znajdą się na górnym panelu. Ostatecznie zrezygnowano jednak z tego rozwiązania. Teraz po podobny pomysł postanowili sięgnąć twórcy urządzenia o nazwie The Sensel Morph.

Akcesorium o którym mowa to, w dużym uproszczeniu, niewielki panel dotykowy o bardzo dużej czułości na siłę nacisku (wystarczającej, by wykryć dotyk pędzla). Cechą wyróżniającą je na tle innych podobnych produktów ma być właśnie możliwość korzystania z zestawu nakładek, dzięki którym płaska powierzchnia urządzenia może przekształcić się np. w klawiaturę do pisania lub kontroler do gier. Każda zmiana nakładki będzie rozpoznawana przez The Sensel Morph, który automatycznie dostosuje swój tryb działania do aktualnie wykorzystywanego panelu. Wśród gotowych nakładek znajdziemy trzy zaprojektowane z myślą o muzykach, jednak twórcy kontrolera zamierzają też udostępnić swoim klientom narzędzia ułatwiające projektowanie własnych paneli i drukowanie ich za pomocą drukarek 3D.

Projekt The Sensel Morph znajduje się obecnie na etapie zbiórki funduszy za pomocą serwisu Kickstarter. W chwili gdy piszę te słowa jego twórcom udało się zebrać już niemal 400 tysięcy dolarów, podczas gdy celem zbiórki było „zaledwie” 60 tysięcy. Zestaw The Sensel Morph + trzy dowolne nakładki kosztuje obecnie 249 dolarów. Pierwsze egzemplarze urządzenia trafią do nabywców w styczniu przyszłego roku.