The Revpad – kolejny ciekawy kontroler dla gitarzystów

RevpadJak już nieraz wspominałem kontrolery montowane na korpusach gitar stają się ostatnio coraz bardziej popularne, o czym świadczy chociażby rosnące zainteresowanie takimi projektami jak Guitar Wing czy ACPAD. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo na rynku pojawi się kolejny produkt tego typu – The Revpad.

Mimo iż urządzenie te może na pierwszy rzut oka prezentować się dość niepozornie, to jednak w rzeczywistości oferuje ono naprawdę ciekawy zestaw funkcji, który powinien zadowolić nawet tych bardziej wymagających gitarzystów. Oprócz samego bezprzewodowego kontrolera, mającego postać niewielkiej przystawki wyposażonej w panel dotykowy i trzy przyciski, w zestawie otrzymamy też bowiem odbiornik pełniący jednocześnie funkcję procesora gitarowego wyposażonego zarówno w tradycyjne, analogowe efekty takie jak distortion czy overdrive, jak i nowoczesne cyfrowe efekty zaprojektowane z myślą o obsłudze za pomocą wspomnianego panelu dotykowego. Takie rozwiązanie sprawia, że gitarzyści chcący skorzystać z bardziej nowoczesnej formy modulowania dźwięków swojego instrumentu nie muszą już na siłę wprowadzać do swojego setupu komputerów (tak jak to ma miejsce w przypadku np. Guitar Wing). Co więcej, The Revpad zostanie wyposażony również w możliwość kontrolowania standardowych „kostek podłogowych”, chociaż w chwili obecnej na oficjalnej stronie projektu brak konkretnych informacji na temat sposobu działania tej funkcji (prezentacja z targów NAMM wskazuje na to, że chodzi tu o możliwość działania jako pedał ekspresji lub footswitch w efektach obsługujących tego typu rozszerzenia). Oczywiście urządzenie te będzie można wykorzystać również jako kontroler MIDI, działający bezprzewodowo (za pośrednictwem dołączonego odbiornika) lub podłączony do komputera kablem USB (który posłuży również do ładowania wbudowanego akumulatora).

Niestety, w chwili obecnej brak jakichkolwiek informacji na temat przewidywanej daty premiery i ceny kontrolera The Revpad. Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na oficjalnej stronie firmy GTC.