The Glide – kolejny kontroler pozwalający tworzyć muzykę za pomocą gestów

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wyraźnie wzrosła popularność różnego rodzaju kontrolerów pozwalających sterować instrumentami i efektami poprzez poruszanie dłońmi w powietrzu. Już niedługo do sprzedaży trafi kolejne urządzenie tego typu – The Glide.

Wspomniany kontroler ma postać dwóch prostopadłościanów połączonych ze sobą kablem, na których umieszczono przyciski i joysticki. Wewnątrz każdego z nich znalazły się też trzy akcelerometry, pozwalające rozpoznać ruchy w trzech płaszczyznach. Twórca urządzenia nie zdradził jeszcze, na czym dokładnie polega jego obsługa. Wszystko wskazuje jednak na to, że podczas gdy różne kombinacje przycisków służą do wyboru podstawowej wysokości dźwięku, joysticki i ruchy dłoni pozwalają go podciągać i obniżać (dzięki temu można łatwo uzyskać efekt płynnego przechodzenia z jednego dźwięku do drugiego, stąd też nazwa kontrolera) a także sterować różnymi parametrami brzmienia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kontroler The Glide trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2019 roku, a jego cena wyniesie od 100 do 150 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej projektu.