The Future of DJing – Carl Cox

Traktor Kontrol S8Kilka miesięcy temu na oficjalnym kanale Native Instruments pojawił się pierwszy film z cyklu „The Future of DJing”, w którym Marc Kinchen opowiadał o tym, jak według niego powinna wyglądać przyszłość sztuki miksowania muzyki. Jakiś czas później opublikowane zostały kolejne dwa odcinki, w których na ten sam temat wypowiedzieli się duet Pan-Pot i Nic Fanciulli, a w sieci pojawiła się teoria mówiąca, że seria ta ma na celu przygotowanie gruntu pod kolejną odsłonę programu Traktor Pro.

Teraz, po niemal trzech miesiącach przerwy, cykl ten powrócił do życia za sprawą kolejnego odcinka, którego bohaterem został Carl Cox. Jak łatwo było przewidzieć tematem przewodnim nowego epizodu są zalety najmłodszego dziecka Native Instruments – kontrolera Traktor Kontrol S8, który w setupie wspomnianego artysty pełni rolę pomostu pomiędzy dwiema epokami w historii DJingu. Z jednej strony mamy więc CD Playery i tradycyjny beatmatching, z drugiej oprogramowanie Traktor Pro 2 i Remix Decki.

Niestety, wszystko wskazuje więc na to, że kolejna odsłona programu Traktor jeszcze przez jakiś czas pozostanie jedynie plotką roznoszoną przez rozentuzjazmowanych fanów. Pozostaje więc jedynie mieć nadzieję, że taki stan rzeczy nie będzie trwał już długo.