Thavius Beck prezentuje Launchpad Pro

Novation Launchpad ProThavius Beck to muzyk dość aktywnie angażujący się w rozwój i promocję wykorzystywanych przez siebie narzędzi, czego efektem jest jego stała współpraca z takimi firmami jak Ableton, Keith McMillen Instruments czy Novation. Jednym z urządzeń w którego promowanie zaangażował się on od samego początku jest Launchpad Pro – następca jednego z najpopularniejszych kontrolerów MIDI ostatnich lat.

Osoby które odwiedziły stoiska firmy Novation podczas tegorocznych tragów NAMM lub Musikmesse mogły na własne oczy obejrzeć jego prezentacje wspomnianego modelu, w ramach których nie tylko wyjaśniał on zwiedzającym jakie nowości wprowadzone zostały w kolejnym wcieleniu Launchpada, ale też prezentował praktyczne przykłady ich wykorzystania. Jakiś czas temu wykonał on kolejną prezentację, tym razem na potrzeby oficjalnego kanału sklepu SweetWater, w którym wspomniany kontroler dostępny jest do nabycia w przedsprzedaży. Wprawdzie osoby śledzące uważnie wszystkie doniesienia na temat nowego Launchpada raczej nie znajdą tu żadnych nowych informacji, jednak mimo to warto poświęcić pięć minut na obejrzenie poniższego nagrania, chociażby po to, by zobaczyć jak wersja Pro sprawdza się w akcji.

Niestety, dokładna data premiery kontrolera wciąż pozostaje tajemnicą. Plotki głoszą, że trafi on na sklepowe półki w sierpniu tego roku. Więcej informacji na temat modelu Launchpad Pro znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Novation.