Syntezator Memory-V za darmo do 8 marca

Firma IK Multimedia posiada w swojej ofercie wiele różnych wirtualnych syntezatorów, z których większość bazuje na próbkach klasycznych analogowych instrumentów tego typu. Jeden z nich – noszący nazwę Memory-V – dostępny jest obecnie do pobrania za darmo w sklepie Audio Plugin Deals.

Memory-V wzorowany jest na syntezatorze Memorymoog – ostatnim instrumencie wypuszczonym na rynek przez firmę Moog Music przed ogłoszeniem bankructwa w 1987 roku. Model ten z technicznego punktu widzenia był po prostu sześcioma Minimoogami złączonymi w jedną całość. Oferował on 18 oscylatorów, sześć filtrów i sześciogłosową polifonię. Jego wirtualna wersja powstała na bazie 6000 próbek oryginalnego Memorymooga.

Standardowa cena Memory-V wynosi 50 USD, jednak obecnie można go pobrać za darmo ze sklepu Audio Plugin Deals (wymaga założenia konta). Promocja zakończy się 8 marca 2019 roku o godzinie 7:00. Do uruchomienia instrumentu wymagana jest też wtyczka Syntronik, której darmową wersję można pobrać z oficjalnej strony firmy IK Multimedia (Memory-V może współpracować też z płatną wersją wtyczki Syntronik oraz z darmowymi i płatnymi wersjami samplera SampleTank 3 i SampleTank 4).