Kontroler Sylphyo debiutuje w serwisie Indiegogo

sylpho

Kontroler Sylphyo został zaprezentowany po raz pierwszy na tegorocznych targach Musikmesse i od razu wiadomo było, że projekt ten ma ambicję by konkurować z serią EWI od Akai Professional. Kilka dni temu twórcy wspomnianego urządzenia rozpoczęli zbiórkę funduszy na rozpoczęcie produkcji za pomocą platformy Indiegogo.

Tym co ma wyróżniać produkt firmy AODYO na tle konkurencji jest unikatowy system przepływu powietrza, który w połączeniu z dostosowanymi do niego czujnikami sprawia, że Sylphyo bardziej wiarygodnie oddaje wrażenia towarzyszące grze na akustycznym instrumencie (a przynajmniej tak twierdzą jego twórcy). Kolejną wartą uwagi ciekawostką jest fakt, iż do kontrolera będzie można dokupić również dedykowany mu moduł brzmieniowy instalowany wewnątrz urządzenia, dzięki któremu Sylphyo będzie mógł działać również jako samodzielny instrument elektroniczny. Miłym zaskoczeniem okazała się być również cena instrumentu. Standardowy model kosztował będzie 500 euro, czyli o 300 euro mniej niż początkowo zakładano. Za wersję z wbudowanym modułem brzmieniowym zapłacimy zaś 650 euro.

Zbiórka funduszy za pomocą platformy Indiegogo odbywa się w trybie Flexible Funding co oznacza, że projekt zostanie zrealizowany niezależnie od tego czy jego twórcom uda się zebrać ustaloną sumę pieniędzy. Pierwsi nabywcy kontrolera Sylphyo otrzymają swoje egzemplarze w grudniu bieżącego roku. Normalna sprzedaż rozpocznie się zaś w pierwszym kwartale 2016. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na jego stronie w serwisie Indiegogo.