Studiologic prezentuje SL Mixface – nowy kontroler do sterowania programami DAW

Firma Studiologic znana jest przede wszystkim za sprawą swoich klawiatur sterujących, jednak w jej ofercie znajdziemy też inne kategorie produktów. W ubiegłym roku zapowiedziała ona SL Mixface – swój pierwszy kontroler zaprojektowany z myślą o sterowaniu programami typu DAW. Na oficjalnym kanale firmy w serwisie YouTube pojawiło się niedawno nowe nagranie, prezentujące oferowane przez niego możliwości.

SL Mixface to stosunkowo prosty kontroler zaprojektowany z myślą o sterowaniu mikserem i sekcją transportu w programach typu DAW oraz parametrami wirtualnych instrumentów i efektów. Na jego wyposażeniu znajdziemy 9 suwaków, 8 pokręteł, enkoder, 23 przyciski oraz niewielki wyświetlacz OLED. Urządzenie posiada gotowe zestawy ustawień dla programów Ableton Live, GarageBand, Logic Pro X, Pro Tools, Digital Performer, Studio One, Reason, Cubase i Nuendo. Użytkownik może też zmapować je samodzielnie pod kątem współpracy z dowolnym innym programem obsługującym standard MIDI (w pamięci kontrolera można zapisać 12 presetów użytkownika).

Kontroler SL Mixface może być używany samodzielnie bądź w połączeniu z dowolną klawiaturą sterującą podłączaną przez USB. W tym drugim przypadku działa on jako host, pośredniczący w przesyłaniu komunikatów między klawiaturą i komputerem, pozwalający wzbogacić ją o dodatkowe funkcje, takie jak podział na strefy. Użytkownicy klawiatur sterujących z serii Studiologic SL mogą też wykorzystać go do sterowania ich ustawieniami, a także przytwierdzić go do ich górnych paneli za pomocą magnesów. SL Mixface może komunikować się z innymi urządzeniami za pośrednictwem złączy USB lub bezprzewodowo przez Blutetooth.

Firma Studiologic nie ujawniła jeszcze dokładnej daty premiery SL Mixface, jednak wiele wskazuje na to, że trafi on do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, a jego cena wyniesie 249 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej oraz u polskiego dystrybutora – firmy Audiotech.