Native Instruments przedstawia Symphony Series String Ensemble

string ensembleFirma Native Instruments kojarzona jest ostatnio głównie ze sprzętem i oprogramowaniem DJ-skim, jednak nie wolno zapominać o tym, że większą część jej katalogu nadal stanowią wirtualne instrumenty i efekty. Niedawno powiększył się on o kolejny produkt tego typu.

Symphony Series String Ensemble to ważąca ponad 40 gigabajtów biblioteka brzmień dla samplera Kontakt zarejestrowana z udziałem 60-osobowej orkiestry smyczkowej. Najciekawszym elementem wyróżniającym ten produkt na tle konkurencji jest funkcja Auto Divisi, która automatycznie rozdziela grane przez nas dźwięki pomiędzy członków naszej wirtualnej orkiestry, dzięki czemu efekt końcowy brzmi o wiele bardziej realistycznie. Kolejnym elementem mającym pozytywny wpływ na wiarygodność brzmienia wtyczki jest dostęp do szerokiego wachlarza artykulacji, pomiędzy którymi przełączamy się korzystając z najniższych klawiszy klawiatury sterującej. Warto też wspomnieć o tym, że jest to już trzecia biblioteka brzmień z serii Symphony Series. Poprzednie dwie, Brass Solo i Brass Ensemble, koncentrowały się na orkiestrowych instrumentach dętych.

Symphony Series String Ensemble wyceniona została na 499 euro, jednak posiadacze pakietów Komplete 2-10 lub Komplete 8-10 Ultimate mogą nabyć ją za 299 euro. Do poprawnego działania biblioteki wymagany jest sampler Kontakt 5 lub darmowy Kontakt 5 Player. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments.