Native Instruments świętuje pierwsze urodziny formatu Stems

stems

Format Stems, pozwalający DJ-om na niezależne manipulowanie głośnością i brzmieniem kilku różnych elementów utworu (np. perkusji, basu, padów i leadów), był bez wątpienia jedną z ciekawszych technologicznych nowinek, jakie pojawiły się w branży muzycznej w ubiegłym roku. Mimo iż nie wstrząsnął on światkiem DJ-skim tak mocno, jak obiecywały pierwsze zapowiedzi, to jednak znalazł sobie oddane grono zwolenników, zarówno wśród producentów jak i DJ-ów, którzy docenili oferowane przez niego możliwości.

Teraz, nieco ponad rok po pierwszej oficjalnej prezentacji formatu Stems, firma Native Instruments postanowiła uczcić jego pierwsze urodziny naprawdę sporymi obniżkami dwóch modeli kontrolerów zaprojektowanych właśnie z myślą o obsłudze plików tego typu: Traktor Kontrol S5 i Traktor Kontrol D2. Do końca przyszłego miesiąca oba urządzenia będzie można nabyć aż o 200 euro taniej, czyli odpowiednio za 599 euro i 299 euro. Na promocję nie załapał się niestety model S8, będący najbardziej rozbudowanym (a przy okazji najdroższym) spośród kontrolerów DJ-skich przystosowanych do obsługi plików w formacie Stems.

Firma Native Instruments opublikowała też przegląd najpopularniejszych utworów ubiegłego roku wydanych w formacie Stems, dostępnych do nabycia w sześciu współpracujących z nią sklepach muzycznych: TraxSource, Beatport, Juno, Wasabeat, What People Play i Bleep. Pełną listę możecie znaleźć tutaj. Warto też pamiętać o tym, iż Native Instruments nadal oferuje wszystkim zainteresowanym darmowy pakiet plików w formacie Stems, dzięki któremu użytkownicy obsługujących je aplikacji (takich jak Traktor czy Flow) mogą samodzielnie sprawdzić, jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce.