Korzystanie z formatu Stems na przykładzie kontrolerów D2 i S8

Kontrol D2

Oficjalna premiera najnowszej wersji programu Traktor Pro 2 – pierwszej aplikacji DJ-skiej wyposażonej w możliwość odtwarzania plików Stems – zbliża się wielkimi krokami. Nie dziwi więc fakt, iż Native Instruments poświęca coraz więcej uwagi promowaniu swojego najnowszego pomysłu. Wczoraj w sieci pojawiło się pierwsze oficjalne nagranie prezentujące praktyczne wykorzystanie plików Stems na przykładzie kontrolera Traktor Kontrol D2.

Materiał jest dość krótki i zwięzły, jednak mimo wszystko bardzo jasno przedstawia sposób, w jaki D2 radzi sobie z obsługą wspomnianych plików. A trzeba przyznać, że robi to naprawdę dobrze, co wyraźnie wskazuje na to, że zarówno on jak i jego starszy brat S8 od samego początku byli projektowani z myślą o takich zastosowaniach. Nie da się też ukryć, że możliwość pełnej obsługi formatu Stems znacznie podnosi funkcjonalność, a co za tym idzie atrakcyjność modelu D2, który do tej pory wydawał się prezentować niezbyt korzystny stosunek funkcjonalności do ceny.

Dużo obszerniejszy i bardziej wyczerpujący materiał, tym razem dotyczący wspomnianego wcześniej kontrolera Traktor Kontrol S8, przygotował natomiast Phil Morse z serwisu Digital Dj Tips. W trwającym dwanaście minut nagraniu bardzo szczegółowo wyjaśnia on nie tylko czym są pliki typu Stems, ale też jak wygląda ich obsługa za pomocą tego urządzenia.

Więcej informacji na temat formatu Stems znajdziecie na oficjalnej stronie projektu oraz w tym artykule.