State Of The Loop – kontroler do sterowania Looperem w programie Ableton Live

Wśród pokładowych narzędzi znajdujących się na wyposażeniu programu Ableton Live znajdziemy prosty Looper, pozwalający szybko i wygodnie nagrywać i zapętlać przychodzący sygnał audio. Już niedługo może on doczekać się własnego kontrolera MIDI, zaprojektowanego specjalnie z myślą o jego obsłudze.

State Of The Loop, bo taką nazwę nosi wspomniane urządzenie, będzie dość prostym kontrolerem wyposażonym w pięć przycisków przystosowanych do obsługi stopami, cztery diody sygnalizujące aktualny tryb działania i pozycję odtwarzania pętli oraz niewielki wyświetlacz. Jego głównym zadaniem będzie obsługa Loopera znajdującego się na wyposażeniu programu Ableton Live, jednak korzystając z dodatkowego trybu użytkownik będzie mógł też wybierać i odpalać sceny w widoku Session View. Kontroler będzie posiadał też dwa złącza umożliwiające podłączenie pedałów ekspresji, które będzie można samodzielnie przypisać do sterowania dowolnymi parametrami w programie. Autorem projektu jest francuski producent muzyczny Krazy Baldhead.

State Of The Loop znajduje się obecnie na etapie zbiórki funduszy za pośrednictwem platformy finansowania społecznościowego Kickstarter. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a twórcy uda się zebrać kwotę potrzebną na realizację projektu, pierwsze egzemplarze urządzenia trafią do nabywców już w marcu 2019 roku. Ceny w przedsprzedaży zaczynają się od 240 euro za sztukę. Warto przy tym mieć na uwadze, że autor projektu zamierza wyprodukować jedynie 200 egzemplarzy. Więcej informacji na temat kontrolera State Of The Loop znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.