Stank Pack – darmowy Live Pack dla użytkowników Ableton Live i Push

stank pack

Gdy nieco ponad pół roku temu program Ableton Live doczekał się aktualizacji do wersji 9.2, jedną z najbardziej promowanych nowości była możliwość korzystania z wszystkich 64 padów kontrolera Push podczas pracy z instrumentem Drum Rack. Do zaprezentowania wspomnianej funkcji zatrudniono Mad Zacha, który nie tylko stworzył darmowy Live Pack wykorzystujący wszystkie pady Pusha, ale też nakręcił poradnik opisujący pomysły na praktyczne zastosowanie nowych możliwości kontrolera. To właśnie jego dzieło zainspirowało ekipę Beat Drop do stworzenia własnej paczki sampli zaprojektowanej z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu 64 padów.

Efektem ich pracy jest „Stank Pack” – ciekawie pomyślany Live Pack, po załadowaniu którego siatka padów kontrolera Push podzielona zostaje na cztery równe strefy, odpowiedzialne za basy, perkusję, leady i pady. W każdej z tych sekcji znajdziemy zarówno pojedyncze dźwięki jak i gotowe pętle, co ułatwia korzystanie z pakietu osobom o różnym stopniu zaawansowania.

„Stank Pack” projektowany był z myślą o grze na żywo przy pomocy kontrolera Push, jednak z powodzeniem można używać go również w inny sposób. Poniższe nagranie wyjaśnia szczegółowo trzy przykładowe pomysły na wykorzystanie wspomnianej paczki sampli.

„Stank Pack” dostępny jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony Beat Drop. Wymaga on jednak podania adresu e-mail.