Splice wprowadza Rent-to-Own – nowy model dystrybucji wtyczek

serumWysokie ceny oprogramowania muzycznego często skutecznie zniechęcają potencjalnych nabywców, dlatego też firmy zajmujące się tworzeniem programów tego typu coraz chętniej testują różne alternatywne formy dystrybucji swoich produktów. W ostatnich miesiącach wiele firm wprowadziło opcję subskrypcji, pozwalającą „wynajmować” aplikacje na określony czas za stosunkowo niewielkie kwoty pieniędzy. Firma Splice postanowiła jednak pójść o krok dalej i zaproponowała swoim klientom możliwość kupowania wtyczek w modelu Rent-to-Own.

Wspomniany termin w praktyce oznacza coś pośredniego pomiędzy subskrypcją a sprzedażą ratalną. Użytkownik może „wynajmować” wtyczkę za kilka dolarów miesięcznie, jednak gdy suma pieniędzy wydanych w ten sposób zrówna się ze sklepową ceną danego produktu, zyskuje on do niej pełny, nieograniczony dostęp, tak jakby kupił jej pełną wersję w sklepie. Takie rozwiązanie zawiera w sobie wszystkie najlepsze cechy modelu subskrycpji a jednocześnie pozwala uniknąć sytuacji, w której użytkownik po kilkunastu miesiącach wydaje na abonament więcej, niż wydałby na zakup „normalnej” wersji produktu.

W chwili obecnej opcja Rent-to-Own dostępna jest tylko dla Serum – wirtualnego syntezatora kosztującego normalnie $189, o którym niedawno zrobiło się całkiem głośno, gdy Kanye West został przyłapany na pobieraniu jego pirackiej wersji. Miesięczny abonament na korzystanie z wspomnianej wtyczki wynosi $9,99, co oznacza, że odblokowanie pełnego, nieograniczonego dostępu za pośrednictwem Rent-to-Own wymaga od użytkownika opłacania abonamentu przez 19 miesięcy (oczywiście w każdej chwili można przerwać opłacanie subskrypcji i wrócić do niej kiedy wtyczka będzie nam ponownie potrzebna). Na stronie firmy Splice pojawiło się też ogłoszenie skierowane do twórców oprogramowania muzycznego zainteresowanych taką formą dystrybucji, co oznacza, że za jakiś czas katalog wtyczek sprzedawanych w takiej formie powiększy się zapewne o kolejne pozycje. Więcej informacji na temat modelu dystrybucji Rent-to-Own oraz syntezatora Serum znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Splice.