Spitfire Audio prezentuje Spitfire Symphonic Strings

smc0224_cinemascope_press1Firma Spitfire Audio w ciągu niemal dziesięciu lat swego istnienia wydała kilka naprawdę ciekawych bibliotek brzmieniowych skupiających się na instrumentach smyczkowych. Żadna z nich nie była jednak tak rozbudowana jak jej najnowszy produkt – Spitfire Symphonic Strings.

Wspomniana biblioteka to, jak twierdzą sami autorzy, największe kompendium smyczków jakie do tej pory udało im się wyprodukować. Do jej stworzenia wykorzystano niemal 90 tysięcy próbek o łącznej „wadze” 148 GB, zarejestrowanych w londyńskim Air Studios z udziałem 60 instrumentalistów: 30 skrzypków, 12 altowiolistów, 10 wiolonczelistów i 8 kontrabasistów. Spitfire Symphonic Strings oferuje nam dostęp do sześciu wirtualnych instrumentów reprezentujących poszczególne grupy smyczków (pierwsze skrzypce, drugie skrzypce, altówki, wiolonczele, kontrabasy i pełną sekcję smyczkową), z których każdy posiada kilkadziesiąt różnych rodzajów artykulacji (łącznie w całej bibliotece znajdziemy ich aż 175).

Biblioteka brzmieniowa Spitfire Symphonic Strings wyceniona została na 799 euro. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio.