Spitfire Audio zapowiada Solo Strings

Spitfire Audio postanowiło ostatnio odświeżyć kilka ze swoich starszych produktów. Po całkiem udanym Albion One 10th Anniversary Edition przyszła pora na nową wersję jednej z najstarszych bibliotek smyczkowych z katalogu tej firmy – Solo Strings.

W odróżnieniu od wspomnianej reedycji biblioteki Albion One, która od wersji oryginalnej różniła się tylko kilkoma niewielkimi dodatkami, nowa edycja Solo Strings odziedziczyła po starszej wersji jedynie nazwę. Cała zawartość została natomiast przygotowana na nowo od podstaw. Próbki tworzące nową wersję biblioteki zostały zarejestrowane w londyńskim Air Studios, w którym powstało również wiele innych smyczkowych bibliotek firmy Spitfire Audio, takich jak Spitfire Symphony Orchestra czy Spitfire Chamber Strings Professional (a także wtyczka Hans Zimmer Strings), co ułatwi użytkownikom łączenie ze sobą ich brzmień.

Jak sama nazwa wskazuje, biblioteka Solo Strings będzie skupiać się na dźwiękach pojedynczych instrumentów smyczkowych. Największy nacisk położono w niej na skrzypce, które będą dostępne w trzech różnych wariantach – Virtuoso, 1st Desk i Progressive – różniących się między sobą umiejscowieniem instrumentalisty na scenie oraz zestawem dostępnych artykulacji. W skład biblioteki wejdzie też altówka, wiolonczela i kontrabas (ten ostatni jako jedyny nie będzie oferował artykulacji legato). Podobnie jak w większości pozostałych orkiestrowych bibliotek firmy Spitfire Audio do dyspozycji użytkownika oddany zostanie również mikser, umożliwiający mieszanie ze sobą próbek nagranych za pomocą czterech różnych rodzajów mikrofonów, oraz Ostinatum – proste narzędzie będące połączeniem arpeggiatora i sekwencera krokowego.

Nowa wersja biblioteki Solo Strings trafi do sprzedaży 12 lipca 2018 roku. Jej standardowa cena wyniesie 399 euro, jednak przez pewien czas będzie można ją nabyć za 339 euro. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Spitfire Audio.