Spitfire Audio prezentuje North 7 Vintage Keys

north7Mimo iż pierwsze elektryczne instrumenty klawiszowe pojawiły się na rynku już w latach 30 ubiegłego wieku, to jednak prawdziwą popularność zyskały one dopiero w latach 60 i 70. To właśnie w muzyce z tamtego okresu najczęściej usłyszeć można takie instrumenty jak Rhodes, Pianet czy Wurlitzer. Najnowsza biblioteka brzmieniowa firmy Spitfire Audio skupia się właśnie na brzmieniach z tamtego okresu.

North 7 Vintage Keys bazuje bowiem na próbkach czterech rzadkich, starych, aczkolwiek dobrze zachowanych elektrycznych instrumentów klawiszowych, zarejestrowanych w londyńskim studiu North Seven przez Seana Hargreavesa i Simona Changera. Znajdziemy tu więc dźwięki elektrycznego pianina, elektrycznego klawikordu, pianina wurlitzera oraz elektrycznego pianina basowego. Wirtualny instrument pozwala użytkownikowi wykorzystywać jednocześnie dwa zestawy próbek, każdy z oddzielnymi ustawieniami obwiedni, wysokości dźwięku, panoramy, filtrów i innych parametrów kształtujących ostateczne brzmienie. Na jego wyposażeniu znajdziemy też prosty Gate Sequencer i zestaw efektów. Twórcy wtyczki przygotowali też ponad setkę gotowych presetów, wśród których znajdziemy zarówno klasyczne jak i bardziej nowoczesne brzmienia.

Biblioteka North 7 Vintage Keys została wyceniona na 199 funtów brytyjskich (około 1011 zł). Do korzystania z niej wymagany jest sampler Kontakt 5 lub darmowy Kontakt 5 Player. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio.