Spitfire Audio zapowiada BBC Symphony Orchestra

Firma Spitfire Audio na przestrzeni dwunastu lat swego istnienia wypuściła na rynek wiele różnych orkiestrowych bibliotek brzmieniowych. Do tej pory największą, najnowocześniejszą i najbardziej rozbudowaną spośród nich była Spitfire Symphony Orchestra. Wygląda jednak na to, iż już niedługo zostanie ona zdetronizowana przez nowy produkt tej firmy – BBC Symphony Orchestra.

Jak twierdzą autorzy BBC Symphony Orchestra, ich celem było stworzenie nowego standardowego narzędzia dla osób zajmujących się tworzeniem orkiestrowej muzyki za pomocą komputera. W tym celu zaprojektowali oni jeden potężny, rozbudowany wirtualny instrument, zawierający w sobie pełen zestaw samplowanych brzmień zarówno poszczególnych instrumentów jak i pełnych sekcji orkiestry. Na całość składać się będzie ponad milion próbek zajmujących łącznie około 500 GB i trwających ponad 200 godzin, zarejestrowanych w londyńskim Maida Vale Studios z udziałem muzyków Orkiestry Symfonicznej BBC. W odróżnieniu od wspomnianej wcześniej biblioteki Spitfire Symphony Orchestra, która wymagała do działania samplera Kontakt, BBC Symphony Orchestra będzie samodzielną wtyczką dostępną w formatach VST, AU i AAX.

Premierę BBC Symphony Orchestra zapowiedziano na 24 października, jednak już teraz można zamówić ją w przedsprzedaży na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio. Jej standardowa cena ma wynosić 999 euro, jednak do 7 listopada można ją nabyć za 749 euro. Za dodatkową opłatą będzie można też zamówić edycję na dysku HDD lub SSD.