Spectrasonics zapowiada Keyscape

keyscapeJedną z największych zalet samplerów i romplerów jest to, iż pozwalają one artystom korzystać z brzmień, które nie są dla nich osiągalne w inny sposób. Dobrym przykładem są tu wirtualne, samplowane wersje rozmaitych rzadkich, unikatowych lub zabytkowych instrumentów. Jednym z najnowszych produktów tego typu jest Keyscape firmy Spectrasonics.

Wspomniana biblioteka to niemal 80 gigabajtów próbek, pochodzących z trzydziestu sześciu instrumentów klawiszowych. Wśród brzmień oferowanych przez Keyscape znajdziemy zarówno instrumenty konwencjonalne, takie jak różnego rodzaju akustyczne i elektryczne pianina, fortepiany, klawesyny i organy, jak i nieco mniej typowe – elektryczną fisharmonię, dolceolę, klawikord czy weltmeister basset. Aby zapewnić jak największą wiarygodność brzmienia zarejestrowano nie tylko kilka różnych wariantów każdego z instrumentów, ale też wszystkie mechaniczne dźwięki towarzyszące ich pracy, takie jak odgłosy mechanizmów młoteczkowych, sprężyn i pedałów. Każdy z wirtualnych instrumentów wchodzących w skład biblioteki posiada też oczywiście zestaw parametrów umożliwiających dostosowanie jego brzmienia do potrzeb użytkownika. Autorzy biblioteki przygotowali też 450 gotowych presetów.

Biblioteka Keyscape będzie mogła funkcjonować jako samodzielna wtyczka (dostępna w formatach VST, AU i AAX) lub jako rozszerzenie instrumentu Omnisphere 2. Do sprzedaży trafi ona już 12 września, a jej cena wyniesie 399 dolarów. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Spectrasonics.