Native Instruments zapowiada Sounds – nową usługę dla producentów muzycznych

Firma Native Instruments znana jest głównie z produkcji oprogramowania i sprzętu muzycznego. Już niedługo w jej ofercie pojawi się jednak również nowa usługa, dająca producentom muzycznym nieograniczony dostęp do dużego katalogu sampli w zamian za comiesięczny abonament.

Miesięczna subskrypcja w usłudze Sounds kosztować będzie około 10 dolarów amerykańskich. Po opłaceniu tej kwoty użytkownik będzie mógł przez miesiąc pobierać dowolne próbki z obszernego katalogu, w którym znajdziemy paczki sampli z oferty ponad 200 różnych firm. Przeglądanie zasobów serwisu odbywa się za pośrednictwem jego oficjalnej strony internetowej, wyposażonej w rozbudowaną wyszukiwarkę pozwalającą przeszukiwać jego zawartość pod kątem interesujących nas stylów, rodzajów brzmienia, tempa oraz tonacji. Usługa Sounds będzie oferowała też darmowe konto, w ramach którego użytkownik będzie mógł pobierać za darmo jedynie niewielką część dostępnego katalogu oraz oznaczać wybrane sample jako ulubione, dzięki czemu będzie mógł pobrać je później, po założeniu płatnego konta.

Usługa Sounds znajduje się obecnie na etapie testów wersji beta, w których mogą wziąć udział jedynie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie ona udostępniona szerszemu gronu odbiorców. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.