Native Instruments i SoundHunters łączą siły

SoundHuntersSoundHunters to nietuzinkowa, międzynarodowa inicjatywa mająca na celu zachęcić muzyków do dzielenia się ze światem dźwiękami ze swojego otoczenia. Twórcy projektu uważają bowiem, iż codzienne odgłosy środowiska w którym żyjemy to ważny element otaczającego nas świata, który stanowczo zbyt rzadko zostaje uwieczniany pod postacią sztuki. 

By zachęcić jak największe grono osób do wzięcia udziału w projekcie jego twórcy postanowili działać na wielu płaszczyznach, organizując rozmaite konkursy, przygotowując specjalne aplikacje ułatwiające szybkie nagrywanie dźwięków otoczenia oraz tworząc filmy dokumentalne poświęcone artystom wykorzystującym w swoich utworach sample zarejestrowane w różnych ciekawych miejscach. W chwili obecnej na oficjalnej stronie projektu można obejrzeć cztery mini-dokumenty poświęcone pracy takich muzyków jak Luke Vibert, Daedelus, Simonne Jones i Mikael Seifu. Piąty, tym razem pełnometrażowy film dokumentalny będący niejako zwieńczeniem całego projektu (a przynajmniej jego pierwszego etapu) trafi na ekrany we wrześniu tego roku.

W pracę nad promowaniem tej interesującej inicjatywy zaangażowała się niedawno również firma Native Instruments, która udostępniła w sieci pięć darmowych paczek sampli bazujących na dźwiękach zarejestrowanych podczas tworzenia wspomnianych filmów dokumentalnych. Mimo iż zestawy te oficjalnie zostały przygotowane z myślą o współpracy z oprogramowaniem Maschine 2 i Battery 4, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać wchodzące w ich skład próbki z innymi samplerami (zarówno software’owymi jak i sprzętowymi).

Darmowe paczki sampli dostępne są do pobrania z oficjalnej strony firmy Native Instruments (w chwili obecnej nie jest wymagana rejestracja ani nawet logowanie się). Więcej informacji na temat projektu SoundHunters znajdziecie zaś tutaj.