Poznajcie SoundForce i ich niszowe, ręcznie wykonane kontrolery MIDI

SFC-60SoundForce to holenderska firma zajmująca się produkcją nietuzinkowych, a zarazem niezwykle niszowych kontrolerów MIDI. Tworzone przez nią konstrukcje projektowane są bowiem z myślą o obsłudze konkretnych software’owych syntezatorów. Aktualnie w katalogu firmy znajdują się dwa modele, a każdy egzemplarz jest wykonywany ręcznie przez jednego człowieka – Nicolasa Toussainta.

Kilka dni temu opublikował on w sieci krótki materiał prezentujący krok po kroku proces powstawania pojedynczego egzemplarza SFC-60 – kontrolera zaprojektowanego z myślą o obsłudze wtyczki TAL-U-NO-LX będącej z kolei wirtualnym wcieleniem kultowego modelu Roland Juno-60.

Finalna wersja produktu dostępna jest do nabycia za 265 euro + koszt wysyłki. Sam kontroler w akcji prezentuje się natomiast tak:

Drugim kontrolerem zaprojektowanym przez Nicolasa jest SFC-101. Urządzenie te zaprojektowane zostało z myślą o współpracy z wtyczką TAL-BassLine-101 która również wzorowana była na syntezatorze firmy Roland, a mówiąc konkretniej na modelu SH-101. Kontroler nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w sprzedaży, jednak jego twórca zapewnia, że premiera nastąpi już niedługo.

Więcej informacji na temat firmy SoundForce i tworzonej przez nią kontrolerów znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.