Kontrolery SFC-60 i SFC-101 teraz dostępne również jako zestawy DIY

SFC-101

Firma SoundForce zajmuje się produkcją dość nietypowych kontrolerów, projektowanych z myślą o obsłudze konkretnych wirtualnych instrumentów. Aktualnie w ich ofercie znajdują się trzy modele: SFC-60 (wtyczka TAL U-NO-LX – imitująca syntezator Roland JUNO-60), SFC-101 (TAL-BassLine-101, wirtualna wersja Roland SH-101) oraz SFC-Mini (zaprojektowany z myślą o obsłudze wtyczek wzorowanych na MiniMoog – Arturia Mini-V, Native Instruments Monark i G-Force Minimonsta). Tera te dwa pierwsze modele doczekały się także wersji do samodzielnego montażu.

W obu zestawach znajdziemy dokładnie te same elementy, które wchodzą w skład gotowych kontrolerów, poczynając od obwodów drukowanych, idąc przez potencjometry i kończąc na diodach LED i obudowie. Poniższe nagranie przedstawia w skrócie cały proces montażu modelu SFC-60. Pełne instrukcje wyjaśniające wszystko szczegółowo krok po kroku można znaleźć tutaj (SFC-60) i tutaj (SFC-101).

Oba zestawy zostały wyceniona na 199 euro, czyli 50 euro taniej od wersji gotowych. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy SoundForce.