Soundedit 2012 – Międzynarodowy festiwal producentów muzycznych.

Soundedit 2012 - Iam the soundW dniach 26-28 października w Łodzi odbędzie się czwarta edycja międzynarodowego festiwalu producentów muzycznych. Po jednorazowej zmianie miejsca (rok temu festiwal odbył się w Teatrze Muzycznym) impreza wraca do swojej tradycyjnej lokacji w klubie Wytwórnia (chociaż uczestnicy festiwalu będą mieli również powody do odwiedzenia kina Bałtyk i Toya Studios). W programie festiwalu znajdziemy między innymi spotkania z takimi gwiazdami jak Haynd Bendall (studio Abbey Road), Andy Jackson (producent płyt Pink Floyd), Steve Osborne (producent płyt takich zespołów jak Lamb, Placebo czy New Order). Dla mnie jednak najciekawsze wydają się spotkania z naszymi rodzimymi majstrami od dźwięku, Igorem Kruszewskim i Władysławem Komendarkiem.

Pierwszy z panów opowie gościom festiwalu o problemach współczesnego homerecordingu, a wierzcie mi, ludzi zajmujących się tą dziedziną jest dziś w naszym kraju dużo więcej niż tych pracujących w całkowicie profesjonalnych warunkach. Drugi, będący chyba jedynym aktywnym do dziś członkiem legendarnego zespołu Exodus (mimo wielkiej pokusy postanowiłem powstrzymać się tutaj od żartu z Paul’em Baloff’em w tle) poprowadzi wykład pod tytułem „Od dźwięku do Produkcji”, a o tym, że pan ten zna się na rzeczy świadczyć może chociażby jego ostatnie nagranie z płyty Nu Sounds From Poland wydanej przez wytwórnię NoEcho Records. Dodatkowe atrakcje zapewnią koncerty takich muzyków jak Wojciech Pilichowski, Brygada Kryzys czy Gavin Friday oraz sety DJ’skie wśród których niewątpliwą ciekawostką jest występ Youth, basisty zespołu Killing Joke.

Bilety na festiwal dostępne są za pomocą serwisu TicketPro. Karnet umożliwiający wejście na wszystkie atrakcje festiwalu kosztuje jedynie 90 złotych. Bilety na pojedyncze koncerty dostępne są w cenie 50 zł, natomiast sama wejściówka do kina to wydatek 30 zł. Więcej informacji na temat imprezy oraz jej pełny program znajdziecie na stronie http://soundedit.pl/2012/pl/ Na zakończenie film z poprzedniej edycji festiwalu.