Sound Dust vol. 2 – kolekcja nietypowych bibliotek brzmieniowych dla samplera Kontakt

Pendle Poucher to artysta i sound designer znany m.in. za sprawą swoich nietypowych bibliotek brzmieniowych dla samplera Kontakt. Niedawno ponownie nawiązał on współpracę z firmą Spitfire Audio, w ramach której powstała kolekcja wirtualnych instrumentów Sound Dust vol. 2.

W skład pakietu Sound Dust vol. 2 wchodzi pięć nietuzinkowych wirtualnych instrumentów. Pierwszy z nich, Flutter Dust, bazuje na nagraniach kilku różnych akustycznych instrumentów, nieustannie przeskakując między nimi i mieszając je ze sobą, tworząc w efekcie nowe, nietypowe brzmienia.

Infundibulum opiera się na samplowanych brzmieniach pianina, którymi sterujemy za pomocą wbudowanego zestawu sekwencerów i arpeggiatorów.

OddHop to wirtualny automat perkusyjny, oferujący zarówno konwencjonalne brzmienia akustycznych i elektronicznych instrumentów perkusyjnych jak i nieco mniej typowe próbki.

Pendleonium to instrument stworzony na bazie próbek pięciu różnych gitar (trzech barytonowych i dwóch wyposażonych w sustainer) oraz altówki, przepuszczonych dodatkowo przez różne sprzętowe wzmacniacze i efekty (w tym Roland RE-501 i Vermona Retroverb Lancet).

Ostatni z piątki instrumentów – Ships Piano – to połączenie trzech różnych pianin, z których jedno zostało nagrane normalnie, drugie binauralnie, a próbki trzeciego odwrócono, przepuszczono przez pogłos, a następnie odwrócono ponownie. Próbki tych trzech instrumentów można ze sobą mieszać i modyfikować za pomocą wbudowanych narzędzi i efektów.

Kolekcja Sound Dust vol. 2 dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Spitfire Audio, gdzie kosztuje obecnie 149 euro. Warto jednak mieć na uwadze, że wchodzące w jej skład biblioteki brzmieniowe wymagają pełnej wersji samplera Kontakt (w odróżnieniu od większości pozostałych produktów z katalogu Spitfire Audio, które współpracują również z darmowym Kontakt Player). Więcej wirtualnych instrumentów stworzonych przez Pendle’a Pouchera znajdziecie zaś na jego oficjalnej stronie internetowej.