Ponad 20 GB darmowych sampli od firmy SONNISS

Firma SONNISS od trzech lat świętuje każdą kolejną edycję GDC – największej na świecie konferencji twórców gier komputerowych – publikując w sieci darmową paczkę sampli przeznaczonych dla sound designerów. W tym roku współpracujący z nią artyści przeszli samych siebie, przygotowując ponad 20 GB próbek.

Wszystkie nagrania wchodzące w skład pakietu #Game Audio GDC Bundle Part 3 pochodzą z katalogu firmy SONNISS i zostały przygotowane przez profesjonalnych sound designerów zajmujących się udźwiękowianiem gier, filmów i projektów interaktywnych. Wśród ponad 800 darmowych próbek znajdziemy zarówno pojedyncze krótkie dźwięki (np. wystrzały, wybuchy, odgłosy kroków i uderzeń) jak i dłuższe nagrania (np. dźwięki otoczenia zarejestrowane m.in. w Indonezji, Jordanii czy Maroko). Mimo iż większość z nich została stworzona z myślą o wykorzystaniu w grach, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć je do tworzenia muzyki. Niektóre spośród opisywanych tu dźwięków z powodzeniem sprawdzą się w roli instrumentów perkusyjnych, inne zaś świetnie nadają się jako „budulec” do sound designerskich eksperymentów.

Wszystkie próbki wchodzące w skład pakietu #Game Audio GDC Bundle Part 3 objęte są licencją, pozwalającą na swobodne wykorzystywanie ich w projektach komercyjnych i niekomercyjnych (jej pełną treść znajdziecie tutaj). Spakowana biblioteka zajmuje niespełna 15 GB i jest dostępna do pobrania na oficjalnej stronie firmy SONNISS.