Softube Modular – wirtualne wersje popularnych modułów Eurorack

Softube ModularSyntezatory modularne to instrumenty kuszące muzyków nie tylko ogromnymi możliwościami, ale też charakterystycznym sposobem obsługi, skłaniającym do stałego eksperymentowania i zabawy z dźwiękiem. Niestety, są to też urządzenia dość drogie i nieporęczne, dlatego też wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z syntezatorami modularnymi od instrumentów wirtualnych. To właśnie z myślą o nich powstała wtyczka Softube Modular, starająca się jak najwierniej odtworzyć popularne moduły typu Eurorack.

Twórcom wtyczki udało się nawiązać współpracę z jednym z najpopularniejszych twórców instrumentów tego typu, Dieterem Doepferem, oraz firmą Intellijel. W efekcie opracowali oni zestaw wirtualnych modułów „autoryzowanych” przez twórców ich sprzętowych pierwowzorów. Podstawowa wersja wtyczki będzie posiadała ich 26, jednak już w dniu premiery pojawi się opcja dokupienia rozszerzeń. Wtyczka Modular będzie też mogła pochwalić się pokaźną biblioteką gotowych presetów, które ułatwią początkującym rozpoczęcie przygody z wirtualnymi syntezatorami modularnymi. Firma Softube planuje też nawiązać współpracę z innymi producentami modułów typu Eurorack w celu powiększenia katalogu dostępnych rozszerzeń o wirtualne wersje ich produktów.

Softube Modular trafi do sprzedaży 11 maja tego roku i będzie kosztować $99. Jak na razie nie wiadomo, czy przed zakupem będzie można przetestować demonstracyjną wersję produktu. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Softube.