Softube Modular już dostępny

Softube ModularKilka miesięcy temu firma Softube zaprezentowała światu Modular – ambitny projekt wirtualnego instrumentu, mającego oferować wierną, cyfrową replikę prawdziwych modułów typu Eurorack. Niedawno wtyczka ta trafiła oficjalnie do sprzedaży.

Softube Modular daje użytkownikom dostęp do ponad dwudziestu wirtualnych modułów. Sześć z nich to wirtualne wersje produktów firmy Doepfer (A-110-1 VCO, A-108 VCF, A-132-3 Dual VCA, A-140 ADSR, A-118
Noise/Random i A-147 VCLFO). Pozostałe to dodatkowe narzędzia mające wzbogacić możliwości głównych modułów, takie jak przełącznik, mikser i sekwencer. W chwili obecnej istnieje też możliwość dokupienia oddzielnie trzech dodatkowych modułów bazujących na produktach firmy Intellijel (uFold II, Korgasmatron II i Rubicon), a producenci zapewniają, że lista dostępnych dodatków już niedługo powiększy się o kolejne pozycje. Warto też wspomnieć o tym, że chociaż wtyczka Softube Modular to przede wszystkim wirtualny instrument, to jednak może ona funkcjonować również jako efekt.

Wtyczka Softube Modular wyceniona została na $99, jednak do 15 lipca można ją nabyć w promocyjnej cenie $75. Przed podjęciem decyzji o zakupie można testować ją za darmo przez 20 dni. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie produktu.