Skratch Bastid i Eskei83 testują DJM-S9

djm-s9Nowy mikser firmy Pioneer pojawił się na rynku dość niespodziewanie i z miejsca wywołał wokół siebie sporo zamieszania. Nie dziwi więc fakt, iż wielu znanych turntablistów wprost nie mogło doczekać się chwili, w której będą mogli samodzielnie przekonać się o tym, jak nowe dzieło japońskiego giganta sprawdza się w praktyce.

Jednym z pierwszych artystów, który opublikował w serwisie Youtube krótkie nagranie prezentujące możliwości DJM-S9 w praktyce był Skratch Bastid – kanadyjski DJ który na zawsze zapisał się złotymi zgłoskami w historii turntablizmu dzięki tej rutynie. Jak nietrudno było przewidzieć zaprezentowany przez niego materiał składa się głównie ze scratchy, jednak nie zabrakło w nim też wykorzystania efektów i padów.

Drugim turntablistą, który postanowił podzielić się z nami krótką rutyną wykorzystującą DJM-S9 jest Eskei83, znany głównie za sprawą zwycięstwa w zeszłorocznej edycji konkursu Red Bull Thre3Style. W zaprezentowanej przez niego rutynie również nie zabrakło sporej dawki scratchu, jednak dużo większy nacisk położono w niej na wykorzystanie padów.

Więcej informacji na temat miksera Pioneer DDJ-S9 znajdziecie w tym artykule.