Sinevibes Reshuffle – funkcja Swing dla ścieżek audio

Większość sekwencerów krokowych i automatów perkusyjnych wyposażona jest w funkcję Swing (czasem nazywaną też „shuffle”), pozwalającą wprowadzić drobne opóźnienia w poszczególnych krokach, nadające rytmowi mniej mechaniczny charakter. Ideą przyświecającą twórcom wtyczki Reshuffle było umożliwienie użytkownikom podobnej manipulacji rytmem w ścieżkach audio.

Reshuffle dzieli sygnał audio na niewielkie fragmenty, a następnie pozwala odpowiednio wydłużać i skracać niektóre z nich, tak by uzyskać efekt podobny do działania funkcji Swing. Interfejs wtyczki wyświetla jednocześnie podgląd oryginalnej ścieżki oraz jej zmodyfikowaną wersję, dzięki czemu użytkownik nie tylko słyszy, ale też widzi zakres wprowadzonych zmian. Wtyczka działa w czasie rzeczywistym i, jak zapewnia producent, umożliwia płynne modyfikowanie parametrów bez ryzyka pojawienia się niepożądanych artefaktów dźwiękowych. Cecha ta sprawia, że można ją wykorzystać nie tylko jako narzędzie studyjne, ale też ciekawy efekt podczas występów na żywo.

Wtyczka Reshuffle wyceniona została na $29. W chwili obecnej jest ona dostępna wyłącznie w wersji AU, i wymaga do działania systemu OS X 10.6 lub nowszego. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Sinevibes.