Equalizer Sie-Q za darmo do 13 października

sie-q

Firma Soundtoys posiada w swojej ofercie kilkanaście różnych wirtualnych efektów, wśród których znajdziemy między innymi różnego rodzaju echa, pogłosy i pitch-shiftery. Ich najnowszy produkt, noszący nazwę Sie-Q, jeszcze przez kilka dni będzie dostępny do pobrania za darmo.

Wspomniana wtyczka stanowi cyfrową rekreację korektora W295b, produkowanego w latach 60 przez firmę Siemens. Twórcy zapewniają, że udało im się dokładnie odtworzyć najbardziej charakterystyczne cechy brzmienia sprzętowego pierwowzoru. W praktyce oznacza to, że Sie-Q jest jednym z tych equalizerów, które nie tylko pozwalają nam podbić bądź stłumić poszczególne pasma, ale też nieco „kolorują” dźwięk. Nie jest to więc korektor „na każdą okazję”, jednak eksperymentując z nim można uzyskać ciekawe rezultaty.

Sie-Q wyceniony został na $129, jednak obecnie można go pobrać za darmo z oficjalnej strony firmy Soundtoys (wymagane posiadanie darmowego konta w serwisie autoryzacyjnym iLok). Promocja ta trwać będzie do 13 października.