The Sickness : Sekwencer i Syntezator dla Ableton Live

Acces Virus Sonic Faction Apc 40 max for liveFirma Sonic Faction koncentruje się głównie na użytkownikach programu Ableton Live korzystających z kontrolerów Launchpad lub Apc 40, które w gruncie rzeczy są dziś najpopularniejszymi urzadzeniami przeznaczonymi do pracy z tym programem. The Sickness, ich najnowsze dzieło, to nic innego jak wirtualny klon kultowego w pewnych kręgach syntezatora Access Virus. Sonic Faction zapewnia, że całe urządzenie, od podstawowych elementów aż po gotowe presety (których w wirtualnej wersji znajduje się ponad 300) zostało odtworzone w sposób idealnie emulujący oryginał.

Dla mnie jednak najciekawszą rzeczą w tej produkcji wydaje się nowy, ulepszony sekwencer krokowy przystosowany do pracy z wspomnianymi wcześniej kontrolerami. Już na pierwszy rzut oka widać, że stworzono go z myślą o muzykach grających na żywo którzy lubią sobie poimprowizować. Wszystko jest tu proste, przejrzyste i stworzone w sposób pozwalający na skoncentrowaniu się na muzyce a nie zapamiętywaniu dziwacznych kombinacji klawiszy. Co ciekawe wersja na Launchpad nie ustępuje mocno funkcjonalnością wersji dla Apc40, co zawsze było bolączką podobnych produkcji. Przysłowiową wisienką na torcie jest tutaj Arpeggiator, pozwalający na proste granie rozbitych akordów (co od dawna wykorzystywane było przez leniwych muzyków w celu sprawiania wrażenia że robią na klawiaturze więcej niż naprawdę ;))

Syntezator i Sekwencer (Wymagający Max for Live) dostepne są w internetowym sklepie producenta w cenie 39.99 dolarów. Więcej informacji na stronie: http://www.sonicfaction.com/sickness.html