DJ Shiftee prezentuje Traktor Kontrol S8

Shiftee-Traktor-Kontrol-S8[1]Traktor Kontrol S8 był dla firmy Native Instruments produktem rewolucyjnym z dwóch powodów. Nie tylko był to ich pierwszy DJ-ski kontroler wyposażony w duże, kolorowe wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, ale też pierwszy model typu All-in-One w którym zrezygnowano z kół Jog i Pitch Faderów. Wiele osób potraktowało ten krok jako ostateczne odcięcie się berlińskiego giganta od „starej szkoły” miksowania muzyki i przejście do świata w którym króluje wciskanie przycisków.

Oczywiście w stwierdzeniu tym kryje się sporo prawdy, zwłaszcza iż NI nigdy nie ukrywało swojej fascynacji mieszaniem DJ-ingu z elementami Live-Actu, jednak mówienie o kompletnym odcięciu się od „korzeni” jest dla tej firmy nieco krzywdzące. Wiele osób zapomina bowiem o tym, że w ich katalogu znajdziemy nie tylko Traktor Pro 2, ale też Traktro Scratch Pro 2 i całą gamę narzędzi skierowanych do turntablistów i DJ-ów preferujących miksowanie za pomocą systemów DVS. Sam Traktor Kontrol S8 wyposażony został zaś w interfejs audio umożliwiający podpięcie gramofonów lub CD-Playerów (ba, może nawet działać jako samodzielny mikser!), dzięki czemu może on posłużyć jako centrum bardziej rozbudowanego setupu, łączącego w sobie najlepsze cechy obu światów. Właśnie o takim sposobie na wykorzystanie wspomnianego urządzenia postanowił nam dziś przypomnieć nadworny turntablista Native Instruments – DJ Shiftee, który zaprezentował światu nową rutynę wykorzystującą zarówno S8 jak i gramofony.

Więcej informacji na temat kontrolera Traktor Kontrol S8 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Native Instruments.