Native Instruments Session Horns – Wirtualny kwartet dęty.

Native Instruments Session Horns KontaktPo sukcesie swoich wirtualnych smyczków firma Native Instruments postanowiła pójść za ciosem i wypuścić kolejny samplowany instrument. Tym razem padło na kwartet dęty, a konkretniej na dwie trąbki, saksofon tenorowy i puzon. Podobnia jak w przypadku Action Strings nie ograniczono się tutaj do prostego zestawu sampli. Oprócz możliwości wykorzystania każdego z czterech elementów naszego kwartetu jako oddzielnego wirtualnego instrumentu (w którym zarejestrowano również wszystkie możliwe przejścia między dźwiękami, co sprawia, że nagrane partie brzmią naturalniej) Session Horns oferuje również dwa nowe tryby gry: Smart voice Split i Animator.

Pierwszy z nich automatycznie dopasowuje grane przez nas nuty do tradycyjnie odpowiadających im instrumentów. Przykładowo: grana lewą ręką partia basowa automatycznie zostanie przypisana do dźwięku puzonów podczas gdy partia melodyczna prawej ręki zagra brzmieniem trąbki. Ułatwia to pracę nie tylko początkującym aranżerom, ale też osobom chcącym symulować całą sekcję dętą w warunkach estradowych.

Drugi z trybów to nic innego jak zestaw 170 gotowych fraz które automatycznie dopasowują się do tempa projektu i akordu granego przez lewą rękę. Dla wielu z użytkowników może się to wydać zbyt dużym ułatwieniem, jednak przynajmniej tym razem nikt nie każe nam z tego ułatwienia korzystać.

Pakiet Session Horns współpracuje z samplerem KONTAKT 5 lub darmowym KONTAKT 5 Player. Cena wynosi 99 euro. Więcej informacji oraz próbki brzmień znajdziecie na stronie: http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/powered-by-kontakt/session-horns/?content=2199