Serto DJ Pro 2.1.1 Beta wprowadza funkcję TR-Sync, pozwalającą synchronizować tempo z automatami perkusyjnymi firmy Roland

Firmy Serato i Roland współpracują ze sobą już od dłuższego czasu, czego efektem są chociażby kontrolery DJ-808, DJ-505 i DJ-202. Podczas tegorocznej edycji targów NAMM zapowiedziały one, iż kolejna aktualizacja Serato DJ Pro wprowadzi pełną integrację z automatami perkusyjnymi z serii TR. Funkcja ta pojawiła się w udostępnionej niedawno najnowszej wersji beta wspomnianego programu.

Aktualizacja oznaczona numerem 2.1.1 wprowadza funkcję TR-SYNC, pozwalającą automatycznie zsynchronizować tempo automatów perkusyjnych podłączonych do komputera (współpracujące z nią modele to TR-8S, TR-8, TR-08 i TR-09) z utworami odtwarzanymi za pośrednictwem Serato DJ Pro i vice versa. Dzięki temu użytkownicy wspomnianych produktów mogą w łatwy i wygodny sposób wzbogacić swoje sety DJ-skie o dodatkowe podkłady perkusyjne. Wcześniej by tego dokonać musieli oni samodzielnie skonfigurować synchronizację za pośrednictwem MIDI lub ręcznie dostosowywać tempo w oprogramowaniu i sprzęcie.

Oprócz funkcji TR-SYNC nowa aktualizacja wprowadza też możliwość zmiany domyślnych mapowań urządzeń zaliczających się do grupy Official Serato Accessory, takich jak Novation Dicer, Reloop Neon, Numark NSFX i Akai Pro AFX oraz dodaje pełne wsparcie dla hybrydowego gramofonu Reloop RP-8000 MK2. Więcej informacji na temat nowej wersji programu Serato DJ Pro znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Serato, gdzie można też zapisać się do wzięcia udziału w testach wersji beta. Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy zostanie udostępniona finalna wersja aktualizacji 2.1.1.