Serato nawiązuje współpracę z TIDAL, Soundcloud zapowiada integrację z 6 popularnymi aplikacjami DJ-skimi

Tidal to obecnie jeden z najpopularniejszy muzycznych serwisów streamingowych. Niedawno zapowiedział on współpracę z firmą Serato, w ramach której aplikacje Serato DJ Pro i Serato DJ Lite będą mogły odtwarzać muzykę z jego katalogu.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy funkcja ta pojawi się we wspomnianych programach. Po jej wprowadzeniu użytkownicy Serato DJ Pro i Serato DJ Lite opłacający abonament w serwisie TIDAL (standardowy lub HiFi) będą mogli korzystać z dostępnej w nim muzyki w ten sam sposób, w jaki korzystają obecnie z utworów zapisanych w pamięci ich komputerów. Co więcej, Serato utworzy też specjalne, aktualizowane co miesiąc playlisty w serwisie TIDAL, przygotowane specjalnie z myślą o DJ-ach.

Użytkownicy programów firmy Serato już niedługo zyskają też możliwość odtwarzania muzyki z katalogu serwisu Soundcloud – popularnej platformy ułątwiającej producentom muzycznym dzielenie się z innymi swoją twórczością. W ciągu kilku najbliższych miesięcy podobna funkcja pojawi się też w aplikacjach Traktor Pro 3 (wsparcie dla Pro 2 nie zostało potwierdzone), Virtual DJ, Cross DJ (funkcja ta była już dostępna w mobilnej wersji tej aplikacji, jednak w nieco innej formie), DJuced i DEX 3. Niestety, by z niej skorzystać wymagane będzie płatne konto SoundCloud Go+, które na dzień dzisiejszy nie jest oficjalnie dostępne dla użytkowników z Polski.