Serato Studio już dostępne

W marcu tego roku firma Serato, znana głównie za sprawą swojego oprogramowania DJ-skiego Serato DJ Pro, zapowiedziała swój pierwszy program do produkcji muzyki – Serato Studio. Teraz doczekał się on wreszcie oficjalnej premiery.

Serato Studio to bardzo prosty program typu DAW, skierowany głównie do użytkowników Serato DJ Pro chcących rozpocząć przygodę z tworzeniem muzyki elektronicznej, lecz nie mających jeszcze żadnego doświadczenia z innymi, bardziej zaawansowanymi narzędziami tego typu. Jego interfejs został zaprojektowany w taki sposób, by przypominał on bardziej oprogramowanie DJ-skie niż typowy DAW – mikser (który przypomina bardziej typowe miksery DJ-skie niż wirtualne stoły mikserskie znajdujące się na wyposażeniu większości podobnych programów) znajduje się tu więc po środku, po jego bokach umieszczono sekwencer i parametry aktualnie wybranego instrumentu, zaś pod nim znalazło się miejsce dla sekcji efektów i biblioteki. Co więcej, aplikacja została zaprojektowana tak, by dało się ją w miarę wygodnie obsługiwać za pomocą kontrolerów DJ-skich, wykorzystując znajdujące się na ich wyposażeniu pady, pokrętła i suwaki do sterowania różnymi funkcjami programu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, korzystanie z Serato Studio wymaga opłacania comiesięcznego abonamentu, wynoszącego 14,99 USD (9,99 USD, jeśli zobowiążemy się opłacać go przez rok). Przed rozpoczęciem opłat można testować program za darmo przez dwa tygodnie. Więcej informacji na temat Serato Studio znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Serato.